Rejestracja    |    Zaloguj się
tło

Aktualności

Jeśli zdecydujemy się na ślub cywilny treść oświadczenia składanego w Urzędzie Stanu Cywilnego brzmi następująco:

„Świadom praw i obowiązków – wynikających z założenia rodziny, uroczyście oświadczam, że wstępuję w związek małżeński z … i przyrzekam, że uczynię wszystko, aby nasze małżeństwo było zgodne, szczęśliwe i trwałe”

Pamiętajcie, ze jeżeli chociaż jedno z was lub któryś z waszych świadków nie potrafi porozumieć się z kierownikiem USC, na przykład nie mówi po polsku – musicie zapewnić tłumacza lub biegłego na ślubie.

Ślub cywilny, jest bardzo krótką uroczystością.  W niektórych urzędach śluby cywilne są nawet co pół godziny. W związku z tym są małe możliwości aby wyjść poza ustalone tam ramy czasowe. Dlatego też każda minuta ślubu cywilnego powinna być dobrze zaplanowana i wykorzystana.  Muzykę na ślubie cywilnym wprowadza się zazwyczaj w trzech momentach:

- na wejście pary młodej,

- po złożeniu oświadczeń oraz po podpisaniu przygotowanych dokumentów,

- na zakończenie uroczystości.

Nie zawsze niestety jest czas aby zagrać pełne trzy utwory, gdyż za drzwiami czeka już następna para młoda i można niestety zagrać tylko fragmenty wybranych utworów.

Nikt natomiast nie przyspiesza, ani nie kontroluje czasowo uroczystości, jeżeli ślub cywilny jest zorganizowany poza murami urzędu stanu cywilnego. Tu jest pełna dowolność. Można dowolnie aranżować tło muzyczne, zarówno na czas przybywania gości jak i na czas składania życzeń parze młodej, które zazwyczaj trwają dłużej niż sam ślub. A przy takiej oprawie jest już okazja aby zbudować wspaniały klimat uroczystości i wrażenie powagi oraz  doniosłości  sytuacji. O co czasem trudno w murach urzędu, gdy sama uroczystość trwa kilka minut.

Na ślubach cywilnych zorganizowanych poza murami urzędu stanu cywilnego, do oprawy muzycznej często pojawiają się  muzycy, skrzypkowie, pianiści, saksofoniści, kwartety smyczkowe czy np.  duety harfistek.

A oto utwory, które najczęściej są wybierane przez pary młode podczas ślubu cywilnego:[1]

- Marsz weselny Feliksa Mendelssohna,

- Druga cześć  Zimy z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego,

- Ave Maria Charles’a  Goundoda  -Jana Sebastiana Bacha,

- Adagio Tomaso Albinioniego,

- Aria na strunie G  Jana Sebastiana Bacha,

- Gabriel’s Oboe Ennio Morricone, z filmu Misja,

- Speak Softly Love, w wykonaniu Andy’ego Willamsa,

- Tango Por una Cabeza Carlosa Gardela,  tango znane z filmu Zapach Kobiety,

- Moon River Henry’ego Manciniego,

- Hey Jude  w wykonaniu The Beatles.

Po złożeniu oświadczeń, że wstępujcie w związek małżeński, zostaniecie poproszeni o złożenie oświadczenia o przyszłym nazwisku. Musicie zdecydować, jakie nazwisko będziecie nosili po ślubie i jakie nazwisko będą nosiły wasze przyszłe dzieci.

[1] Ślub doskonały – K.Gajek

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami

Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty na swojego maila

Wysłano!

Skontaktuj sie z nami

email

Kontakt e-mail
kontakt@eventime.info

telefon komórkowy

Kontakt z tel. komórkowych
505 956 980

Top