Rejestracja    |    Zaloguj się
tło

Aktualności

CATERING W DOBIE KORONAWIRUSA

Koronawirus zdominował nasze życie. Na jakiś czas wszystkich nas ta sytuacja sparaliżowała. Gastronomia oraz branża hotelarska odczuły to najmocniej.

13 marca rząd ogłosił decyzję o zawieszeniu działalności gastronomicznej, która sprawiła, że lokale gastronomiczne musiały się nieco przebranżowić w dowóz do domu. Było to konieczne, żeby nasze ulubione restauracje nie zbankrutowały. No i teraz okazuje się, że aby przetrwać, firmy muszą wykazać się kreatywnością.

Hasło „zostań w domu” dociera do nas z każdej strony. Wiele to zmieniło w naszym życiu. Chcąc przeżyć poddajemy się izolacji. Wpływa to na wszystkie aspekty życia. COVID-19 zmienił i nasze zachowania i konsumpcję. Sytuacja uczy pokory.

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo nas wszystkich. Ścisła kontrola Sanepidu, spełnianie wymogów HACCP to codzienność i podstawa. Ale konieczna stała się też zmiana modelu organizacji pracy. Maseczki i rękawiczki obecne w firmach to już standard. Wiele firm wprowadziło już pracę zmianową, mierzenie temperatury przy wejściu i wyjściu, wysyłanie na urlop pracowników powyżej 55. roku życia, a Ci, którzy mogą pracują zdalnie. W wielu firmach doszło do zwolnień.

Firmy cateringowe widzą, że zapotrzebowanie na rodzaj cateringu zmieniło się i muszą teraz być oferowane zupełnie nowe i inne niż dotychczas produkty, które będą przede wszystkim tanie i dostosowane dla różnej wiekowo grupy domowników. Istotne też stało się, aby oferowane posiłki były w pewien sposób zbliżone do posiłków domowych. Popularne są zestawy trzyposiłkowe, ale nie droższe niż 40 zł.

Po Wielkanocy zaobserwowano dosyć duży wzrost ilości zamówień. I tu pojawiła się nadzieja, że jeżeli popyt utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie to jest szansa, żeby branża wróciła do normy czego bardzo życzymy.

Newsletter

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami

Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty na swojego maila

Wysłano!

Skontaktuj sie z nami

email

Kontakt e-mail
kontakt@eventime.info

telefon komórkowy

Kontakt z tel. komórkowych
505 956 980

Top